Nacházíte se zde: Guerrilla Readers » KNIHOVNICKÁ aneb Útok na knihovnickou hitparádu!

Dámy a pánové,

Guerrilla Readers vstupují do světa hudebního šoubyznysu s písní KNIHOVNICKÁ!

Trocha historie

Když jsme na počátku vzniku našeho projektu vymýšleli a plánovali jakéže to spácháme akce, padl nápad složit knihovnickou hymnu. Inspirací nám byla píseň ostravského barda Jaromíra Nohavici „Knihovník.  Protože jeho píseň vznikla již v roce 1981, tzn. u většiny z nás ještě dříve než jsme se narodili, chtěli jsme vytvořit píseň novou – aktuálnější a s pozitivnějším vyzněním pro knihovníky.

Akcí ale bylo víc než dost a hymna byla odsunuta do pozadí. O několik měsíců později přišel znovu s návrhem vedoucí kabinetu ISK Petr Škyřík a tuto nabídku už jsme neodmítli. Akci jsem vzala pod svá křídla a brzy jsme na zrodu nové písně z knihovnického tábora začali všichni pracovat.

Text

Měla jsem představu, že se jednoho dne sejdeme, napíšeme úžasný a skvělý text před kterým všichni padnou na … banánovou slupku … a za pár hodin odejdeme domů. Bohužel realita byla jinde. Z virtuálního setkání nevznikla z „úžasného“ textu ani sloka a z první brainstormingové schůze nám zbyly hustě popsané papíry s velmi hrubým materiálem. Bylo tedy nutné text upravit a nechat uzrát. Nakonec ale spatřil světlo světa v celé své KRÁSE, jak můžete posoudit zde:

Knihovnická

Jako malé knihovně

spávám s knihou v knihovně                                                                                     Akvizice

A do prachu na polici

Píšu: „Chci být knihovnicí“!

Běží moje školní léta

Neuronová síť mi vzkvétá

Zraje ve mně knihovník

Informační pracovník

Devátá platová třída

Říkám si to je fakt bída

Však ač mám kapsu děravou

Knižní bůh bdí mi nad hlavou

Starý můj lístkový katalog

Píšu mu dojemný nekrolog

Sdílení se nesmíš bát

Z39.50!


Mám široký rádius

Jsem knihovnický génius

Zvládám Aleph Lanius

Tohle je knihovnický blues!


Referenční služby

Splní vaše tužby

Staré dobré MDT

S entropií zamete

Píšou známí na Facebooku

Děvče kdes pozbylo tuku?

Při řazení beletrie

Spálím všechny kalorie

Prý na knihy padá prach

A znalosti tonou ve vlnách

Já vím že není proč se bát

Co tu po nás bude stát

Mám za sebou krušné chvíle

Ale jsem u svého cíle

Jsem informační bojovnice

Krásná chytrá KNIHOVNICE!


Akvizice – Nikdy více!

Revize – Provize!

Inventúra – Noční můra!

Hudba

První fáze byla hotová, zbývala už „jen“ hudba. Protože několik let působím jako zpěvačka v rock-funkové kapele FRUITMACHINE, vzala jsem tuto část na sebe. Nabídka vzbudila v kapele pozitivní ohlas. Během několika zkoušek vznikl základní kytarový rif na něhož se nabalily ostatní nástroje tak, že si každý vymyslel svůj part. Domluvili jsme hudební nahrávací studio v Brně Kohoutovicích, natrénovali a za pár týdnu začali nahrávat. Vše proběhlo hladce, kamarád zvukař vše smíchal a zmastroval a … píseň byla na světě. Pojmenovali jsme ji jednoduše „Knihovnická“.

Pozor! Toužíte-li mít Knihovnickou ve formátu mp3, sledujte pozorně náš web. Bude tu ke stažení za pár dní!

Klip

Původně jsme chtěli natočit hraný, popř. animovaný klip. Díky časovému presu se nám PROZATÍM realizovace nepodařila. Rozhodli jsme se proto píseň využít k takové malé rekapitulaci akcí, které se nám během roku působení podařilo zrealizovat. Vytvořila jsem tedy klip v podobě slideshow našich fotek.  Je ale možné, že Knihovnická se pravého knihovnického klipu přece jen dočká :-)

Fruitmachine

Kapela Fruitmachine působí v současném složení na brněnské scéně asi 4 roky. Stylově se řadí někam mezi rock, funk, pop, … V jednotlivých písních se ale dají najít prvky stylů jako reggae, ska či dokonce metalu :-) Pokud vás píseň a tento popis zaujal, můžete zabrousit na stránky www.fruitmachine.cz a poslechnout si další muziku.

Za GR a Fruitmachine přejeme příjemný poslech/pohled, doufáme že se líbí a budeme rádi, když se nám k písničce vyjádříte ;-)

A POZOR! Jedinečná příležitost! Pokud chcete slyšet Knihovnickou naživo, příjďte tuto sobotu 26. 9.2009 do klubu Terč na Palackého vrchu na koncert Fruitmachine a Uffohorn!!! Start 19:30 a vstup volný!

plakat

http://www.greaders.cz/wp-content/plugins/sociofluid/images/delicious_48.png http://www.greaders.cz/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_48.png http://www.greaders.cz/wp-content/plugins/sociofluid/images/myspace_48.png http://www.greaders.cz/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png http://www.greaders.cz/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png